Welcome, Gość!!
follow us on... Facebook twitter google rss

Autor Wątek: Akcja "10 podpisów "  (Przeczytany 4453 razy)

Offline jz1961

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +1/-0
  • Witamy na forum zmieleni.pl
Akcja "10 podpisów "
« dnia: 23 Paź 2012, 12:54:13 pm »
Witam szanownych Państwa.
Już ponad 100000 wpisów popierających JOW . Przed nami akcja zbierania podpisów w tzw. terenie , i tutaj moja propozycja, byłoby super gdyby można było pobrać ze strony odpowiedni druk , niech każdy zbierze 10 podpisów i mamy MILION ! Następnie przekazać koordynatorom. Taka akcja byłaby autentycznie masowa, wszyscy czynnie zaangażowali by się w sprawę. Osobiście wierzę w jej sukces.
Pozdrawiam. 8)

Offline log

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
  • Quo warranto
Odp: Akcja "10 podpisów "
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Paź 2012, 16:16:05 pm »
Dokładnie. A 5 podpisów to już absolutne minimum -- wystarczy się spotkać z rodziną  ;)

Offline bisnetus

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: +5/-3
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Paź 2012, 17:51:44 pm »
Najpierw trzeba sprawdzić jakie są formalne warunki zbierania ważnych podpisów. Zbieranie podpisów, by je potem wyrzucać do kosza (albo samemu zmielić) nie miałoby sensu.

Offline Anula

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Paź 2012, 19:36:52 pm »
Super pomysł, bardzo prosty. Ciekawe czy sztab by temat podłapał.

Offline bisnetus

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Paź 2012, 20:20:06 pm »
Oh, zbieranie podpisów już się zaczęło. Zaskakujące. Ale dobrze. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się formularze oraz adres gdzie można własny podpis przesłać. Jeśli przewidziane są tylko akcje uliczne zbierania podpisów, to pewnie wiele podpisów osób tę akcję popierających zostanie straconych.

Offline Made in China

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Paź 2012, 21:28:29 pm »
Raczej nie wiedzę problemu żeby użyć wszystkich" kanałów dystrybucji" przy zbieraniu .

- każdy pobiera formularz zbiera podpisy gdzie może i odsyła do centrali lub przynosi do wyznaczonego punktu
- happeningi i tzw. zbieranie uliczne, jest potrzebne żebyśmy byli widoczni zwłaszcza dla ludzi nie będących internautami.
- stacjonarne punkty, wyznaczone miejsca w mieście,gdzie każdy będzie mógł przyjść i się wpisać gdy nie pasuje mu termin zbierania ulicznego

Jedno drugiemu nie przeszkadza, jeśli są jeszcze inne pomysły to wpisujcie.

Offline bisnetus

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Paź 2012, 00:30:57 am »
Jestem ciekaw opinii organizatorów akcji w tej sprawie. Być może akcja listowna nie jest planowana ze względów bezpieczeństwa, no i kosztów pracy. Otwieranie, sprawdzanie i segregowanie listów pod jednym adresem to jest przy większej ilości jednak kupa roboty i trzeba by zespołu chętnych do tej roboty ludzi w jednym miejscu.

Offline Kaczlow

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Paź 2012, 11:03:50 am »
Najgorsze to to ,ze nadal jesteśmy blokowani celowo w głównych nurtach merdiów.
 Z tego co zauważyłem Paweł był tylko u Wojewódzkiego i Elizy Michalik " Nie ma żartów " (Super-stacja ).
W radio tylko Piotr Metz i Kuba Strzyczkowski z Pr. III polskiego radia  zaprosili go do audycji .Jeszcze kilka małych lokalnych merdiów i to wszystko.
 Nikt ze znanych osób publicznych i celebrytów jawnie i oficjalnie go nie wspiera .To jest curiosum "ubeckiej wolności".
   O tym trzeba głośno i często mówić na spotkaniach .
Zaatakowali go Hołdys i Paradowska . Nie chce mi się rozwodzić nad tymi wypocinami myślowymi ,ale dobrze im płacą za taką chamską propagandę .
  Tu nie ma demokracji tylko funkcjonuje dupokracja.Im więcej osób to zrozumie tym  lepiej dla inicjatywy zmieleni.pl.
 Powiedzmy sobie szczerze podpisy to pierwszy krok we właściwym kierunku . Bez ogólnopolskich protestów się nie obejdzie .Musimy zachęcać ludzi do aktywności i czynnego udziału w protestach a nie tylko do złożenia podpisu pod referendum.Dlatego bardzo ważne są spotkania i propagowanie wolności politycznej . 

Offline jz1961

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Paź 2012, 15:47:27 pm »
Witam wszystkich. Pomysł, który zaprezentowałem w tym wątku jest prosty, skuteczny i szybki w realizacji. 100000 wpisów nie wzięły się z nicości. Świadczy to, że ci ludzie są zainteresowani fundamentalnymi zmianami w naszym Kraju, a skoro tak,  to zaangażują się czynnie w zbieranie podpisów. Wszystkie inne formy są potrzebne i mają swoje znaczenie, min. edukacyjne i promujące JOW. Znikoma reakcja i tu trzeba podkreślić wszystkich mediów oraz  tzw. celebrytów,  jest taka,  jak ich świadomość i podległość. Nie dostrzegają problemów płynących z aktualnego stanu rzeczy. Minęło dopiero półtora miesiąca, wszystko w swoim czasie, przyjdzie moment na bardziej spektakularne działania.

Offline Kaczlow

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Paź 2012, 19:10:07 pm »
jz 1961 Twoja propozycja jest trafna i jak najbardziej skuteczna ale tak jak pisałem nie możemy skupiać sie tylko na podpisach bo szkoda będzie naszej energii,zapału ,straconego czasu i wydanych pieniędzy.
 Na Facebooku zmieleni pl jest  rozmowa dziennikarki Polsatu z "niesiołem" i Wiplerem . Wipler mimo,ze jest z PiSu popiera JOW i bardzo pozytywnie wypowiada się o Pawle Kukizie . Natomiast "niesioł" ( ten sam ,który w czasach opozycyjnych donosił do SB na swoich kolegów i narzeczoną ) mówi wprost co stanie się z tymi zebranymi podpisami w sprawie zmiany ordynacji wyborczej . Sejm będzie je blokował a następnie odrzuci .Tak jak widać i słychać należy budować lokalne struktury i uświadamiać ludzi wtedy osiągniemy to o co walczymy czyli JOW do sejmu .

Offline Patryk Hałaczkiewicz

• Global Moderator
  • Newbie
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Paź 2012, 19:46:04 pm »
Witam,
odpowiem z pozycji osoby która jest w sztabie we Wrocławiu. Planujemy rozesłanie takiego mailingu do osób popierających akcję wraz z załączeniem formularza. Musimy tylko zabezpieczyć się organizacyjnei (miejsca do odsyłania list) i prawnie. Tak, że pomysł dobry i jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

Offline jz1961

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Paź 2012, 19:59:12 pm »
Nic dodać, nic ująć....do roboty, teraz nadchodzi czas prawdy, pokażmy jak jesteśmy skuteczni.

Offline Antygen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Paź 2012, 22:02:56 pm »
I ja jestem za tym pomysłem. Jedynie bardzo mocno proszę o odpowiedź na jedno zasadnicze pytanie: Czy są jakiekolwiek prawne zastrzeżenia do samodzielnego zbierania podpisów, oczywiście na zaprojektowanych przez odpowiednie osoby, formularzach i pobranych ze strony zmieleni.pl?

Offline Krzysztof

• Administrator
  • Sr. Member
  • Reputacja: +3/-0
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Paź 2012, 22:06:08 pm »
nie ma, drukujesz (bez kombinowania z przecinkami, mam nadzieję że będzie pdf żeby ktoś "przypadkiem" źle nie wydrukował) i zbierasz, nie mogą się tylko powtarzać podpisy
Pozycjonowanie

Krzysztof Wawrzyniak
(nie, nie ten z GL)

Offline jz1961

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Paź 2012, 22:40:20 pm »
Formularz powinien zawierać,  oprócz deklaracji, dane osoby zbierającej podpisy, dane osoby wpisującej się na listę ( imię, nazwisko,PESEL, adres zamieszkania/zameldowania) oraz na druku powinna być adnotacja, że osoba wpisująca się, oświadcza i deklaruje  , że nie dokonała innych wpisów powielających jej podpis w powyższej sprawie, czyli muszą i powinny być 2 podpisy. Jest to zabezpieczenie przed .... przepraszam...wrogami..... kretynami, z nimi przyjdzie  nam również się zmierzyć, niestety.  8)